Aday Öğrenci

Neden Fenerbahçe Üniversitesi?

1. Yüksek bursluluk oranı; Fenerbahçe Üniversitesi yüksek bursluluk oranları ile herkese kaliteli eğitime erişim imkanı tanır.
2. Fenerbahçe Üniversitesi; güçlü akademik kadrosu ve araştırma/proje odaklı eğitim modeli ile geleceğin liderlerini yetiştirir.
3. Fenerbahçe Üniversitesi bilimseldir; bilim felsefesini benimser. Analitik düşünür, sorgular ve problem çözer. 
4. Fenerbahçe 112 yıllık tarihi mirası ile uluslararası tanınırlığı olan evrensel bir markadır. Fenerbahçe Üniversitesi diploması dünyanın her yerinde işe girer.
5. Fenerbahçe Üniversitesi İstanbul sosyal yaşamının merkezindedir. Kadıköy ve Ataşehir interlandında keyifli, güvenli ve kaliteli yaşam imkanı sunar.
6. Fenerbahçe Üniversitesi; Fenerbahçe ve Medicana iş dünyasında henüz öğrenciyken staj, çalışma ve kariyer imkanı sağlar. 
7. Fenerbahçe Üniversitesi döngüseldir; sürdürülebilir, insancıl, özgür ve bütüncül, “çeşitlilik içinde birlik” ilkesini benimser.
8. Fenerbahçe Üniversitesi küresel iş gücü piyasalarının talep ettiği formatta çok yetenekli, nitelikli insan kaynağı yetiştirir.
9. Fenerbahçe Üniversitesi sosyal sorumludur; insanlığa, doğaya, hayvana ve bitkiye toplumsal fayda ve kamu yararı sağlayan projelerin içindedir. 
10. Fenerbahçe Üniversitesi öğrencisi entelektüeldir; çok kültürlü, çok sosyal ve dünya vatandaşıdır. 
11. Fenerbahçe Üniversitesi öğrencisi iyi insandır: evrensel, milli ve öz-değerlerine sahip çıkar.