Beslenme ve Diyetetik Bölümü

Beslenme ve Diyetetik Bölümü

Beslenme ve Diyetetik, besinlerin içeriği, sindirim, emilim ve metabolic süreçleri, yetersizlik ve aşırılık durumunda ortaya çıkan sorunları, hastalıklarda diyet tedavisinin esasları, yaşamın tüm dönemlerine özel beslenme programlarının düzenlenmesi, toplu beslenme yapılan kurum ve kuruluşların yiyecek-içecek servislerinin yeterli, dengeli, sağlıklı beslenme esaslarına dayalı, sistematik bir şekilde yürütülmesi, toplumun beslenme konusunda bilinçlendirilmesi gibi birçok konuyu irdeleyen, araştıran bilim alanıdır. 

Ülkemizde 50 yıllık bir geçmişi olan diyetisyenlik, yüzyılın en prestijli mesleklerinden biridir. Günümüzde sağlığın korunmasında ve geliştirilmesinde beslenmenin, hastalıkların tedavisinde diyetin önemi çok iyi anlaşılmış, üniversitelerde, çağın salgını olarak bilinen obezite ile mücadelede, besin endüstrisinde, sporcu beslenmesi gibi özelleşmiş alanlarda yetişmiş insan gücüne gereksinim duyulmuştur. 

Bölümümüz, iletişimi güçlü, yaratıcı, üretken, bilimsel açıdan donanımlı, araştırmacı, sorgulayıcı, analitik düşünen, sorumluluk sahibi, sabırlı, hoşgörülü, mesleki yeterlilik ve duyarlılığa sahip, etik ilkelere ve evrensel değerlere bağlı, ülke çapında öncelikli olarak tercih edilen, uluslararası düzeyde kabul gören nitelikli diyetisyenler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. 

Tüm alanlarda başarıyı hedefleyen üniversitemiz, özellikle ‘Sporcu Beslenmesi’ alanında çalışmak isteyen diyetisyen adayları için ilk sıralarda yer alacaktır. 
Fenerbahçe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü tercih eden öğrencileri, son teknolojik cihazlarla donatılmış laboratuvarlar, deneyimli, güçlü, bir akademik kadro ile bilimsel anlamda olduğu kadar, sosyal ve kültürel açıdan da gelişmiş bir gelecek beklemektedir. 
Fenerbahçe Üniversitesi geçmişten aldığı güçle, geleceğe umutla bakmaktadır… 
Birlikte daha ileriye… En iyiye...

 

DERS PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ...