Akademik

Yabancı Diller Bölümü

Fenerbahçe Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü, İngilizce Hazırlık Programı ile ön lisans ve lisans düzeylerinde İngilizce dersleri olmak üzere iki programdan oluşmaktadır. Üniversite’mizde öğrenim gören öğrencilerin dil gelişimine katkıda bulunan bu programların her biri, onların ihtiyaçlarını karşılamak üzere, alanında uzman bir kadro ile tasarlanmıştır.

Fenerbahçe Üniversitesi, İngilizce programların ve İngilizce dil eğitiminin güçlü olduğu bir üniversitedir.

21. yüzyılın küresel dünyasında, İngilizce okuyup anlayabilen, derslerini dinleyip not tutabilen, sınıf içi ve sınıf dışı tartışmalarda fikir beyan edebilen, sınavlarda sorulan sorulara yanıt verebilen, kısaca dil becerisi açısından yetkin öğrenciler yetiştirmek, bizler için çok önemlidir. İngilizce Hazırlık Programı, ön lisans ve lisans düzeylerinde İngilizce dilinde yürütülen programlar ve İngilizce dersleri ile, öğrencilerimizin yaşamlarının her alanında dil becerilerini kullanabilmelerine yönelik bir eğitimi sunmak, birincil hedeflerimiz arasındadır.

Fenerbahçe Üniversitesi olarak alanında deneyimli ve yetkin akademik kadromuzla buradayız.

İngilizce Hazırlık Programı’ndaki öğrencilerimiz dünya çapında kabul gören Diller İçin Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesi ile uyumlu bir eğitim programında eğitim görürler. Ayrıca, Fenerbahçe Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü olarak, İngilizce dil becerilerini ilerletmeleri için öğrencilerimize, İngilizce Yeterlik Sınavı’nı geçmiş olsalar da, önlisans ve lisans programlarında akademik İngilizce ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış özel amaçlı İngilizce dersleri ve farklı yabancı dillerde dil eğitimi tasarlamaktayız.

Akademik İngilizce dil becerisinin geliştirilmesinde; probleme dayalı öğrenme, araştırma yapma ve akademik rapor yazma gibi ileri düzey becerileri kazandırmaya yönelik bir program takip etmekteyiz. Bu süreç, bilgiyi çeşitli kaynaklardan edinme aşamasından, formal akademik kurallara uygun olacak şekilde iyi araştırılmış akademik raporlar hazırlama aşamasına kadar geniş bir alanı kapsamaktadır.

 

Sitede kullanılan tüm içerikler Fenerbahçe Üniversitesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.